Wyszukiwarki

 

base.png

BASE – multidyscyplinarna wyszukiwarka naukowa stworzona przez Bielefeld University Library. Przeszukuje ponad 10 mln pozycji naukowych w wielu bazach i archiwach pełnotekstowych dostępnych przez protokół Open Archive Initiative.

 

cite_seer_x.png

CiteSeer – wyszukiwarka naukowa działająca na zasadzie indeksu cytowań.

 

google_scholar.png

Google Scholar – wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata z cytowaniami. Daje swoim użytkownikom możliwość przeszukiwania materiałów dydaktycznych, książek, opracowań. Przeszukiwane są płatne serwisy jak archiwa czasopism naukowych czy komercyjne bazy danych. Google Scholar wyszukuje także recenzje, preprinty, abstrakty oraz książki z różnych dziedzin wiedzy dotąd nie uwzględniane przez standardową wersję Google. Wprowadzony prefiks „author:” pozwala na wyszukanie materiałów autorstwa konkretnej osoby. Obok rezultatów podana jest także liczba cytowań w innych pracach.

 

google_books.png

Google Books – daje możliwość przeszukiwania książek znajdujących się w największych księgarniach i bibliotekach na świecie. Niektóre książki są wydane pod szyldem „public domain”, dzięki czemu można je w całości przeczytać za pomocą tego serwisu. Aby nie dochodziło do łamania praw autorskich, książka może być drukowana jedynie we fragmentach. Aby pomóc użytkownikowi stać się posiadaczem publikacji, wyszukiwarka przenosi na strony, gdzie istnieje możliwość zakupu pracy.

 

oclc_oaister.png

OAIster – wyszukiwarka dokumentów elektronicznych (książek, artykułów, plików audio i wideo, grafiki itp.). Ponad 25 mln rekordów z ponad 1100 kolekcji.

 

web_gallery_of_art.png

The Web Gallery of Art – to wirtualne muzeum, przeszukiwania bazy danych Zachodniej Europy z zakresu plastyki średniowiecznej, renesansowej, barokowej, neoklasycyzmu, romantyzmu, okresów realizmu oraz impresjonizmu, zawierająca ponad 36 800 reprodukcji. Biografie wykonawców, komentarze, wycieczki z przewodnikiem, katalog, darmowe pocztówki.

 

artcyclopedia.jpg

Artcyclopedia – encyklopedia sztuki.

 

fidkar.jpg

Fidkar FIDES – multiwyszukiwarka do komputerowych baz bibliotek kościelnych w Polsce.

 

master_key_index_data.png

MasterKey Index Data – wyszukiwarka zasobów naukowych.

 

free_full_pdf.png

FreeFullPDF – wyszukiwarka publikacji naukowych dostępnych w formacie pdf, przegląda ponad 80 mln bezpłatnych publikacji.

 

science_research.png

Science Research – darmowa, publicznie dostępna wyszukiwarka ukrytego Internetu.

 

world_wide_science.png

World Wide Science – wyszukiwarka federacji krajowych portali naukowych, przeszukująca wyniki badań państw uczestniczących w projekcie.

 

dogpile.jpg

Dogpile

 

trust_mamma.png

Mamma

 

academic_earth.png

Academic Earth – wyszukiwarka multimedialnych wykładów z czołowych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych.

 

apa_psycnet.png

APA PsycNET – produkt American Psychological Association umożliwiający szybki dostęp do interesujących nas zagadnień z zakresu psychologii.

 

cognet.png

Cognet – pełne teksty artykułów oraz abstrakty z czasopism z dziedziny nauk kognitywnych, a także z książek z dziedzin takich jak psychologia, biologia ewolucyjna, nauki o mózgu i innych.

 

social_psychology_network.png

Social Psychology Network – zawiera informacje o organizacjach, programach, statystyce, książkach, artykułach z psychologii społecznej oraz linki do innych stron z tej dziedziny.

 

searchengines.png

Searchenginesindex.com – lista światowych wyszukiwarek uporządkowana według krajów.

 

findarticles.png

FindArticles – umożliwia szybkie i łatwe wyszukiwanie artykułów prasowych. Baza obejmuje ponad 5,5 mln artykułów z ok. 900 dzienników i gazet od 1998 r.

 

kartoo.jpg

Kartoo – Kartoo należy do wyszukiwarek metasearch. Wyświetla dane w postaci map interaktywnych.

 

scicentral.png

SciCentral – przeszukuje ponad 50 000 stron z zakresu nauk ścisłych, medycznych i inżynierskich.

 

europeana.jpg

Europeana – biblioteka cyfrowa, która została otwarta 20 XI 2008 r. w ramach inicjatywy „UE: i2010 na rzecz bibliotek cyfrowych” w celu udostępnienia dziedzictwa kulturowego i naukowego Europy w internecie. Europeana to wspólny punkt dostępu do zbioru bibliotek, archiwów i muzeów w całej Europie, który umożliwia użytkownikom znalezienie we własnym języku cyfrowych dzieł kultury udostępnionych przez uznane organizacje kulturalne w całej Unii Europejskiej. Wielojęzyczny interfejs Europeany umożliwia obecnie dostęp do wyjątkowej kolekcji ponad 15 mln książek, czasopism, fragmentów filmów, map, fotografii i dokumentów w postaci cyfrowej pochodzących z bibliotek, archiwów, muzeów i archiwów audiowizualnych Europy.

 

researchgate.jpg

ReasearchGate – międzynarodowy, bezpłatny serwis społecznościowy, skierowany do naukowców wszystkich dyscyplin. Został założony w 2008 r. przez Ijada Madischa i Sörena Hofmayera, studentów medycyny. Siedziba firmy znajduje się w Berlinie. Użytkownicy tworzą prywatny profil, na którym mają możliwość opublikowania własnych prac naukowych, wykładów, referatów i artykułów. ResearchGate posiada też możliwość wymiany wiadomości w sieci, utrzymywanie kontaktów z innymi użytkownikami na forach internetowych, tworzenie blogu oraz udział w wirtualnych grupach dyskusyjnych. Serwis umożliwia samodzielne archiwizowanie tekstów (Self-Archiving), korzystanie z wirtualnej biblioteki (Virtual Library), oraz tworzenie tzw. Microarticles, czyli abstraktów do 306 słów. Dodatkowo użytkownicy korzystają z aplikacji Similar Abstract Search Engine (SASE), która przeprowadza semantyczną analizę wybranego abstraktu w celu odszukania powiązanych z nim artykułów. Ponadto w zakładce ResearchJobs znajdują się oferty pracy w branży naukowej. Wyszukiwanie jest ułatwione za pomocą takich kategorii jak: słowo klucz, stanowisko, branża, czy państwo. Wiele organizacji naukowych takich jak International Academy of Life Sciences (IALS) lub European Science Foundation korzysta z platformy ResearchGate jako narzędzia do komunikacji pomiędzy swoimi członkami.

 

opi_pib.png

SYNABA – baza danych o badaniach naukowych w Polsce (Ośrodek Przetwarzania Informacji w Warszawie OPI).

 

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Informacje o cookies ....

Zapisano