Zapisy
Zapis drogą elektroniczną
Zapis do biblioteki drogą elektroniczną jest możliwy dla studentów, doktorantów i pracowników UPJPII (status aktywnego studenta i doktoranta jest weryfikowany na podstawie danych dostępnych w USOS). Aby zapisać się drogą elektroniczną należy pobrać formularz zapisu do biblioteki, wypełnić i przesłać na adres e-mail. W momencie zapisu czytelnik otrzyma informację zwrotną o założeniu konta na podany w formularzu adres mailowy.
-
ważny dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport)oraz
-
ważną legitymację studencką,
-
ważną legitymację służbową (w przypadku pracowników UPJPII oraz szkół wyższych i innych instytucji naukowych Krakowa),
-
zaświadczenie od pracodawcy (w przypadku innych uprawnionych osób).
-
wypełnienie formularza zapisu,
Konto biblioteczne ważne jest dla studentów i doktorantów przez okres jednego roku akademickiego, po czym następuje jego blokada. W celu ponownej aktywacji konta należy je ponownie aktywować. Studenci i doktoranci UPJPII mogą aktywować konto zdalnie – na wniosek studenta (mailowo lub telefonicznie) – po uprzedniej weryfikacji przez pracowników Biblioteki w systemie USOS. Pozostali czytelnicy mają konto biblioteczne ważne przez rok od momentu zapisania, lub odnowienia ważności konta.
Prawo do wypożyczania materiałów bibliotecznych na zewnątrz mają użytkownicy, którzy otrzymali odpowiednie uprawnienia. W momencie rejestracji konta bibliotecznego czytelnikom nadaje się odpowiedni, wynikający z regulaminu, status użytkownika biblioteki, który określa uprawnienia w zakresie możliwości korzystania ze zbiorów bibliotecznych.
-
STATUS A Pracownicy, emeryci i renciści UPJPII – prawo wypożyczania do 30 książek na okres 3 miesięcy.
-
STATUS B Pracownicy naukowo-dydaktyczni innych uczelni Krakowa. Pracownicy naukowi innych jednostek naukowych Krakowa. Członkowie organizacji i towarzystw powołanych przy Uniwersytecie Papieskim – prawo wypożyczania do 5 książek na okres 3 miesięcy.
-
STATUS C Studenci Uniwersytetu Papieskiego wszystkich stopni (w tym studenci podyplomowi) oraz studenci seminariów duchownych i innych kościelnych instytutów studiów wyższych oraz wyższych instytutów wiedzy religijnej afiliowanych przy Uniwersytecie Papieskim – prawo wypożyczania do 10 książek na okres 1 miesiąca.
-
STATUS CD Doktoranci Uniwersytetu Papieskiego i uczestnicy studiów do licencjatu kanonicznego z teologii – prawo wypożyczania do 30 książek na okres 3 miesięcy.
-
STATUS D Studenci wszystkich stopni i doktoranci innych uczelni Krakowa – prawo wypożyczania do 5 książek na okres 1 miesiąca.
-
STATUS K Katecheci i osoby duchowne z terenu archidiecezji krakowskiej – prawo wypożyczania do 5 książek na okres 1 miesiąca.
-
STATUS M Osoby posiadające stały adres zamieszkania w Krakowie oraz inne osoby za zgodą Dyrektora biblioteki – prawo wypożyczania do 5 książek na okres 1 miesiąca.
-
STATUS E Wypożyczenia międzybiblioteczne – prawo wypożyczania 5 książek na okres 1 miesiąca.
-
STATUS F Czytelnicy bez prawa wypożyczeń na zewnątrz – korzystają ze zbiorów na miejscu bez prawa wypożyczeń.
-
STATUS G Jednostki Uniwersytetu Papieskiego – korzystają z księgozbiorów na specjalnych prawach.