Czasopisma

 

Dział Wydawnictw Ciągłych

Mieści się na II piętrze Biblioteki Głównej. Gromadzone i udostępniane są w nim wszelkiego typu wydawnictwa ciągłe: gazety, czasopisma, roczniki, serie wydawnicze, kalendarze i inne. Biblioteka w swoich zbiorach oferuje 30 000 woluminów wydawnictw ciągłych z bezpośrednim do nich dostępem.

Roczniki czasopism do roku 1918, gromadzone w wyłączonych z wolnego dostępu magazynach zwartych, należy zamawiać u dyżurującego bibliotekarza na rewersach. Istnieje również możliwość skorzystania z dodatków elektronicznych do czasopism (np. filmy, dokumenty dźwiękowe z muzyką lub przemówieniami) – w tym celu należy także wypełnić rewers.

Czytelnicy w strefach wolnego dostępu mogą korzystać ze sprzętu komputerowego, pokoi pracy indywidualnej oraz bezpłatnych skanerów, w celu skopiowania fragmentu publikacji. Czasopisma ułożone są według własnej klasyfikacji – KDC (Klasyfikacja Dziedzinowa Czasopism). W poszczególnych działach czasopisma ułożone są alfabetycznie według tytułów.

CZASOPISMA NAZWA DZIAŁU SYMBOL DZIAŁU
II piętro
Dział Wydawnictw Ciągłych
Generalia G0
Teologia T1
Filozofia F2
Historia H3
Prawo P4
Dziedzictwo kulturowe K5
Nauki społeczne N6
Jan Paweł II J7
Prasa C8
Inne nauki I9

Listy czasopism Biblioteki Głównej

Czasopisma dostępne online
Dostęp do czasopism elektronicznych jest bezpośrednio z katalogu biblioteki oraz ze strony Zasoby cyfrowe.

    czasopisma_2024_01.jpg

    Z katalogu bibliotecznego można od razu przejść do zasobów w tzw. Otwartym dostępie oraz do większości zasobów subskrybowanych przez Uniwersytet wpisując tytuł lub ISSN albo przeszukując wg. kategorii.

    czasopisma_2024-1920_02.jpg

    Pełny dostęp do zasobów cyfrowych subskrybowanych oraz zasady dostępu znajdują się na stronie Zasoby cyfrowe.

     

    fundusze.png

    reczpospolita.png

    malopolska.png

    ue.png

    Informacje o cookies ....

    Zapisano