2015 r.


 

Wystawa medali „Wobec świętości”

Wystawa czynna w dniach: 3 XI – 16 XII 2015

Organizator wystawy: Biblioteka Główna UPJPII, Twórcy

Galeria wystawy

wobec_swietosci.jpg

Prezentowane dzieła powstały w odpowiedzi na zaproszenie skierowane do polskich artystów medalierów, by w sposób jak najbardziej szczery i wolny – jako twórcy i zarazem świadkowie, podjęli temat: Mój Jan Paweł II. By – jak powiedział jeden z artystów: zrobiwszy rachunek sumienia z Jana Pawła II – opowiedzieć o tym poprzez dzieło sztuki. Zgromadzona kolekcja stała się sercem wystawy prezentowanej w roku 2014 na Zamku Królewskim w Warszawie. Była „wielogłosem” osobistych świadectw ponad siedemdziesięciu twórców. Kiedy kolekcja powstawała, Jan Paweł II został ogłoszony świętym. Ta niezamierzona zbieżność w czasie skłaniała do postawienia pytania: w jaki sposób sztuka podejmuje zadanie przekonującego opowiadania – poprzez materialne przedmioty – o rzeczywistości wymykającej się materialnemu ograniczeniu. Autorzy, odpowiadając na pytanie o Jana Pawła II, opowiadali bowiem o fenomenie świętości. Stało się to zachętą do przygotowania aktualnej prezentacji kolekcji pod nowym tytułem Wobec świętości.


 

Wystawa pamiątek rodzinnych Państwa Peters związanych z osobą Karola Wojtyły  Świętego Jana Pawła II

Wystawa czynna w dniach: 20–26 X 2015

Organizator wystawy: Biblioteka Główna UPJPII

Galeria wystawy

jpii-ojcem_mlodziezy_plakat-a4.jpg

Wystawa została przygotowana w związku z sympozjum Wy jesteście moją nadzieją – Święty Jan Paweł II Ojciec młodzieży, które odbyło sie 23 X 2015 r.


 

Wystawy rzeźb i fotografii: Adam Bujak, Czesław Dźwigaj, Andrzej Jacek Stolarczyk

Wystawa czynna w dniach: 22–28 IV, 22 IV – 30 VI 2015

Organizator wystawy: Biblioteka Główna UPJPII, Autorzy

Galeria wystawy

plakat_bugaj-dzwigaj-stolarczyk-320.jpg

22 kwietnia 2015 r. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zorganizowane zostało sympozjum Po Jego śladach… Święty Jan Paweł II inspiracją dla artystów. Do udziału w nim zaproszeni zostali znani twórcy, znawcy sztuki i ludzie nauki, którzy wygłosili referaty na temat swojej twórczości, działalności artystycznej i naukowej, zainspirowanej osobowością i nauczaniem naszego Wielkiego Rodaka. Uroczystości towarzyszyły wystawy fotografii autorstwa Pana Adama Bujaka oraz Pana Andrzeja Jacka Stolarczyka – długoletniego fotoreportera Kurii Krakowskiej i rzeźby autorstwa Pana prof. Czesława Dźwigaja.

 

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Informacje o cookies ....

Zapisano