Psychologia
Bazy
Nauka Polska – to najstarsza baza danych Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego. Prowadzona od 1990 r., a od 1999 r. udostępniana bezpłatnie w sieci internetowej. To jedyne tak obszerne źródło wiedzy o prowadzonych w Polsce badaniach, ludziach nauki, instytucjach naukowych oraz organizowanych w Polsce targach, wystawach i konferencjach.
Today in the History of Psychology – baza danych Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego dotycząca historii psychologii.
Arianta – polskie czasopisma elektroniczne, w tym z psychologii.
Czasopisma
Directory of Open Access Journals – baza indeksująca największy zbiór czasopism recenzowanych, dostępnych na wolnych licencjach. Zakres tematyczny obejmuje wszystkie dyscypliny naukowe. Każdy rekord zawiera podstawowe informacje na temat danego czasopisma, gdzie i w jakim języku jest wydawane, na jakich licencjach i czy wydawca pobiera opłatę za publikację. Serwis zawiera dostęp do pełnych tekstów lub abstraktów.
Roczniki Psychologiczne – są recenzowanym czasopismem naukowym, wydawanym jako kwartalnik, od 2013 r. w wersji polskiej i angielskiej.
Psychological Review – dostęp do abstraktów artykułów z poszczególnych numerów.
Repozytoria
Cogprints – to otwarte archiwum m.in. z psychologii, lingwistyki i nauk kognitywnych (University of Southampton, Wielka Brytania).
OpenDOAR – The Directory of Open Access Repositories – katalog akademickich otwartych repozytoriów, tworzony przez University of Nottingham w Wielkiej Brytanii.
Bibliografie
Centre for Psychology Resources. Athabasca University – alfabetyczna lista czasopism psychologicznych oraz informacje w sieci podzielone według zagadnień (psychologia kliniczna, kognitywna, edukacji, społeczna, sportu i in.).
Portale, blogi, strony www
Psychologia.net.pl – portal psychologiczny.
Inne
Polskie Towarzystwo Psychologiczne
Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej
American Psychological Association