Historia kościoła
Bazy
Documenta Catholica Omnia – to zbiór ponad szesnastu tysięcy dokumentów Tradycji Kościoła zebranych w różnych językach (format doc, pdf, html). Sporą część (ok. 6000 pism) stanowią teksty papieży, zaś drugie tyle to dokumenty patrystyki łacińskiej. Znajdują się tutaj także teksty o Piśmie Świętym, o prawie kanonicznym, o liturgii. Witryna może być bardzo przydatna przy badaniu tradycji interpretacji biblijnej.
Concilium Vaticanum II – baza wydanych przez Sobór Watykański II konstytucji, deklaracji i dekretów w języku łacińskim.
Tezaurus Nauk Kościelnych – TDBK jest kumulacją baz cząstkowych tezaurusów dla nauk kościelnych opracowywanych na zlecenie Federacji FIDES w latach 2002–2007 oraz bazy JHP BN.
Pomysłodawcą i redaktorem całości był ks. Krzysztof Gonet.
Czasopisma
Oficjalne Dokumenty Stolicy Apostolskiej
Acta Sanctae Sedis
Acta Apostolicae Sedis
Acts and Documents of the Holy See Relative to the Second World War
Śląskie Studia Historyczno-Teologiczne – wersja elektroniczna SSHT ukazuje się z opóźnieniem trzech zeszytów w stosunku do wersji drukowanej. W wyszukiwarce są jednak dostępne summaria artykułów z zeszytów objętych karencją.
Studia Teologiczne i Humanistyczne – wersja elektroniczna czasopisma ukazuje się z opóźnieniem trzech zeszytów w stosunku do wersji drukowanej. W wyszukiwarce są jednak dostępne summaria artykułów z zeszytów objętych karencją.
Roczniki Historii Kościoła – swoją metryką sięgają lat 50. XX w. W 2009 r. z dotychczasowych zeszytów poszczególnych Roczników Teologicznych, utworzono samodzielne tytuły z nowym ISSN i nową numeracją tomów. Mamy podgląd do spisów treści w numerach z lat 2009, 2010, 2011, 2012.
Internetowy Polski Słownik Biograficzny – internetowa wersja Polskiego Słownika Biograficznego wydawanego od 1935 r. przez Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk. Oprócz biogramów z PSB w serwisie znaleźć można też materiały multimedialne pokazujące realia epoki, kontekst historyczny i kulturowy dotyczący danej postaci.
Słownik Geograficzny Królestwa Polskiego
Repozytoria, biblioteki cyfrowe
Patrologia latina – pełnotekstowa baza dzieł Ojców Kościoła od roku 200 do 1216. Dostęp do pełnej bazy wymaga logowania.
Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC) – to serwis internetowy, którego podstawowym celem jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji o dostępnych on-line zbiorach polskich instytucji nauki i kultury.
Directory of Open Access Books (DOAB) – książki wydawców akademickich dostępne w Open Access.
Bibliografie
Bibliografia zawartości „Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych”
Ks. Jan Słomka, Internetowa Bibliografia polskich tłumaczeń Ojców Kościoła. [pdf]
Ks. prof. Jerzy Myszor, Historia Kościoła na Śląsku. Pomoce bibliograficzne. [pdf]
Portale, blogi, strony www
Mediewistyka.pl – miejsce wymiany wiadomości i publikacji miedzy przedstawicielami różnych dyscyplin i środowisk mediewistycznych w Polsce.
Religious Studies Web Guide – zbiór linków elektronicznych wersji pism o tematyce religijnej z całego świata.
Inne
Ks. Jan Słomka, Pokarm i ofiara. Refleksja eucharystyczna wczesnych Ojców greckich. [pdf]
Ks. Jan Słomka, Konspekty do patrologii. [pdf]
Dialog chrześcijańsko-żydowski w Polsce, red. G. Ignatowski