Filozofia
Czasopisma
Directory of Open Access Journals – baza indeksująca największy zbiór czasopism recenzowanych, dostępnych na wolnych licencjach. Zakres tematyczny obejmuje wszystkie dyscypliny naukowe. Każdy rekord zawiera podstawowe informacje na temat danego czasopisma, gdzie i w jakim języku jest wydawane, na jakich licencjach i czy wydawca pobiera opłatę za publikację. Serwis zawiera dostęp do pełnych tekstów lub abstraktów.
Lista regensburska Elektronische Zeitschriftenbibliothek – baza, zwana popularnie listą regensburską jest prowadzona przez Bibliotekę Uniwersytetu w Regensburgu (Niemcy). Zasób bazy to pełne teksty artykułów za wszystkich dziedzin wiedzy, w tym filozofii. Dostęp do zasobu jest wolny.
Arianta – zawiera informacje oraz linki do ponad 3000 tytułów polskich czasopism elektronicznych. Są to zarówno czasopisma z nieograniczonym dostępem do pełnych tekstów, jak również czasopisma, które udostępniają na swych stronach www spisy treści lub/i abstrakty.
Repozytoria
HAL – francuskie repozytorium instytucjonalne, które ma ponad 1200 prac filozoficznych online.
Repozytorium Centrum Otwartej Nauki – zawiera publikacje polskich naukowców w otwartym dostępie. Obecnie jego zasoby obejmują ponad 5000 publikacji naukowych, takich jak: artykuły, książki i materiały konferencyjne. Dostęp wolny.
Bibliografie
European Philosophy – Bibliography – bibliografia artykułów online dotyczących filozofii europejskiej.
Portale, blogi, strony www
Filozoficzny Kraków – projekt Filozoficzny Kraków powstał na kanwie wykładów z historii filozofii polskiej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.
Polskie Towarzystwo Filozoficzne – oficjalna strona Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.
Instytut Filozofii i Socjologii PAN – oficjalna strona Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.
Ośrodek Badań Filozoficznych – strona stowarzyszenia, którego celem jest działanie na rzecz rozwoju filozofii i nauk społecznych.
Corpus Thomisticum – projekt Corpus Thomisticum udostępnia nieodpłatnie za pośrednictwem sieci zbiór narzędzi pomocnych w studiowaniu myśli św. Tomasza z Akwinu, w tym m.in. oparte o najlepsze opracowania krytyczne wydanie całościowe dzieł wszystkich św. Tomasza z Akwinu, katalog bibliograficzny wszystkich prac naukowych o św. Tomaszu i jego myśli począwszy od wieku XIII aż do czasów obecnych oraz wydanie elektroniczne głównych rękopisów dzieł św. Tomasza.
Husserl-Archives Leuven – strona Archiwum Husserla w Leuven przechowującego, opracowującego i udostępniającego w ramach cyklu dzieł zebranych pt. Husserliana dorobek rękopiśmienny oraz korespondencję E. Husserla.
Centrum Badań Filozoficznych im. Romana Ingardena – celem działalności Centrum jest prowadzenie badań nad spuścizną filozoficzną Romana Ingardena, a także bliskimi mu dziedzinami filozoficznymi, przede wszystkim fenomenologią. Centrum stawia sobie za zadanie organizację konferencji, odczytów i spotkań, wydawanie publikacji, oraz prowadzenie prac dokumentacyjnych i popularyzację myśli R. Ingardena.
Henryk Elzenberg. Życie i twórczość – strona poświęcona życiu i dorobkowi filozoficznemu H. Elzenberga.
Wojciech Sady. Dzieje religii, filozofii i nauki – strona prof. Wojciecha Sadego (UMCS).
Neurophilosophy – blog na pograniczu psychologii, neurobiologii i filozofii. Zawiera doniesienia o najnowszych badaniach, ale i krótkie eseje, zarysy historyczne ciekawych wydarzeń z historii tych dziedzin.
Internetowa Encyklopedia Filozofii – jest bezpłatną encyklopedią online założoną przez James’a Fieser w 1995 r. Zawiera artykuły w języku angielskim dotyczące szeroko pojętej filozofii.
Stanford Encyclopedia of Philosophy – encyklopedia filozoficzna przygotowywana na Uniwersytecie w Stanford. Zawiera zarówno informacje o filozofach, jak i kierunkach w filozofii i podstawowych pojęciach.