Wystawa obrazów Zofii Dubiel „Moja Litania V”

hO9slW

Zapraszamy na wystawę Moja Litania V obrazów Zofii Dubiel. Ekspozycję można oglądać w holu Biblioteki Głównej UPJPII przy ul. Bobrzyńskiego 10 w dniach 2 II – 31 III 2015 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–18:00 oraz w sobotę w godz. 9:00–15:00.

Pani Zofia Dubiel jest malarką, urodzoną w Krakowie-Bronowicach, ukończyła biologię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w 1965 r. Pracowała w Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romera w Rabce jako nauczyciel biologii i chemii. Od 35 lat mieszka znów w rodzinnym mieście. Należy do krakowskiej Grupy Twórczej Amarant i jest członkiem Bronowickiego Stowarzyszenia Sztuk Wszelkich w Krakowie.

Artystka o swojej twórczości: Inspiracją dla prezentowanych obrazów były te wizerunki Madonny, które zrobiły na mnie wrażenie, pozostały w pamięci i niejako zmusiły do malowania. Prace powstawały na przestrzeni dwudziestu pięciu lat, stąd zróżnicowany poziom warsztatu, który zmieniał się raz z rozwojem mojego malarstwa. Jak w Litanii Loretańskiej, tak i w „Mojej Litanii V” przesuwają się różne „oblicza Madonny”. Obrazy są formą modlitwy – mojej modlitwy przez sztukę.