Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Zasoby elektroniczne

 

Wpisując się w aktualne trendy rozwoju bibliotek, Biblioteka Główna UPJPII proponuje coraz większe możliwości dostępu do naukowych zasobów elektronicznych. Przybierają one różną formę, począwszy od wykupywania dostępu do baz i czasopism elektronicznych, po stworzenie własnego repozytorium cyfrowego. Dodatkowo umożliwia swoim czytelnikom udział w wirtualnym kursie wyszukiwania zasobów i informacji z takich dziedzin jak: filozofia ze specjalnością filozofia chrześcijańska, historia ze specjalnością historia Kościoła i historia sztuki, prawo z informacjami o prawie kanonicznym, socjologia z przedstawieniem społecznej nauki Kościoła, teologia.

 

 

1  dostęp do czasopism w kolekcji: Arts & Sciences III, Arts & Sciences XIII oraz Religion & Theology JSTOR. Dostęp można uzyskać poprzez kliknięcie w nazwy poszczególnych kolekcji oraz przejście do listy tytułów, na stronie http://about.jstor.org/journals
2  dla użytkowników domowych przygotowano następujące linki: kolekcja Arts & Sciences III ; kolekcja Arts & Sciences XIII ; kolekcja Religion & Theology (link "Dostęp HAN")
3  publikacje chronione prawem autorskim dostępne w Bibliotece Głównej UPJPII na przeznaczonym terminalu (po zalogowaniu)
4  dostęp do pełnych tekstów ze zbiorów Biblioteki Narodowej (publikacje z domeny publicznej oraz te, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje, z których można korzystać bez ograniczeń)

 

 

BAZY DANYCH

Biblioteka Główna UPJPII wykupiła dostęp do elektronicznych baz danych: ATLA Religion Database with ATLASerials, Communication & Mass Media Complete, Cambridge Journals – Kolekcja HSS, JSTOR. Można z nich korzystać w ramach uczelnianej sieci komputerowej. Dodatkowo w uczelnianej sieci komputerowej istnieje możliwość skorzystania z dostępu do baz danych finansowanych przez MNiSW w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki.

- dostęp za pomocą sieci komputerowej Uczelni
- dostęp spoza sieci komputerowej Uczelni (Szczegółowe zasady użytkowania)

 

 

ABE
Pośród czasopism zagranicznych prenumerowanych przez Bibliotekę Główną UPJPII znajdują się tytuły, które są dostępne także w wersji elektronicznej online. Poniżej podano wykaz tytułów oraz sposoby dostępu do nich. Lista dostępów

Dostęp     Dostęp HAN

 

ATLA Religion Database with ATLASerials
IfM4Le

Baza łączy bogaty indeks artykułów z czasopism, recenzji książek oraz zbiorów esejów z wszystkich dziedzin związanych z religią oraz zbiór online ATLA zawierający główne czasopisma dotyczące religii i teologii. Baza ATLA Religion Database zawiera ponad 620 000 cytowań z artykułów pochodzących z ponad 1 746 czasopism, ponad 250 000 cytowań z esejów wybranych z ponad 18 000 prac zbiorowych, a także ponad 570 000 cytowań z recenzji książek i coraz większą liczbę cytowań multimedialnych. Baza ATLASerials udostępnia pełny tekst ponad 380 000 artykułów i recenzji książek w wersji elektronicznej. Baza opracowana została przez American Theological Library Association.
Dostęp     Dostęp HAN

 

Communication & Mass Media Complete
Cygvj6

To najobszerniejsze, cenne źródło informacji dotyczących komunikacji i mass mediów. Baza CMMI zawiera treści z baz CommSearch oraz Mass Media Articles Index, a także licznych innych czasopism poświęconych komunikacji, mass mediom oraz dziedzinom pokrewnym. Jest to źródło informacji i materiałów referencyjnych o niespotykanym zakresie i szczegółowości, uwzględniające pełny zakres wiedzy związanej z komunikacją. CMMI oferuje pełne indeksowanie i abstrakty dla ponad 570 czasopism („główne pisma tematyczne”) i wybrany zakres dla blisko 200 kolejnych („czasopisma priorytetowe”), co w sumie daje przeszło 770 tytułów. Ponadto ta baza danych zawiera pełne teksty z ponad 450 czasopism.
  Dostęp    Dostęp HAN

 

Cambridge Journals – Kolekcja HSS

Informujemy, że Biblioteka Główna UPJPII wykupiła dostęp do Cambridge Journals – Kolekcja HSS (Nauki humanistyczne i społeczne). Można z niej korzystać w ramach uczelnianej sieci komputerowej lub przez dostęp HAN. Baza Cambridge Journals – Kolekcja HSS to dostęp do ponad 200 tytułów czasopism w otwartym dostępie z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.

Dostęp     Dostęp HAN

 

JSTOR - kolekcje Arts & Sciences III, Arts & Sciences XIII oraz Religion & Theology

hO9slW Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie posiada otwarty dostęp do czasopism w kolekcji: Arts & Sciences III, Arts & Sciences XIII oraz Religion & Theology JSTOR. Dostęp można uzyskać poprzez kliknięcie w nazwy poszczególnych kolekcji oraz przejście do listy tytułów, na stronie http://about.jstor.org/journals. Użytkownicy mogą również skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na głównej stronie http://www.jstor.org. Dostęp jest możliwy w ramach uczelnianej sieci komputerowej. Dla użytkowników domowych przygotowano następujące linki: kolekcja Arts & Sciences III ; kolekcja Arts & Sciences XIII ; kolekcja Religion & Theology (wybieramy link "Dostęp HAN").

 

 

 

 

JSTOR eBooks (ponad 35 000 tytułów)
  Dostęp HAN

Aby skorzystać z ebooka należy:
1. skopiować link do wybranej przez Państwa książki z pliku excel (zaznaczone na czerwono),
2. zalogować się przez HAN (klikając w link JSTOR eBooks),
3. wkleić skopiowany link w miejsce adresu www.

 

Archive Journal Collections
  Dostęp HAN

 • Business I-IV
 • Language & Literature
 • Arts & Sciences I-XV
 • Music
 • Hebrew Journals
 • Jewish Studies
 • Religion & Theology
 • Ireland
 • Asia
 • Life Sciences
 • Ecology & Botany I-II
 • Health & General Sciences
 • Mathematics & Statistics

 

Thematic Collections

Lives of Literature
    Dostęp HAN

Security Studies
    Dostęp HAN

Sustainability
    Dostęp HAN

 

IBUK Libra

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II posiada dostęp do wybranych publikacji z platformy IBUK Libra. Każdy użytkownik będąc w sieci uczelni, po wejściu na stronę libra.ibuk.pl (Dostęp HAN) może korzystać z pełnych wersji wybranych książek w formie elektronicznej. Istnieje również możliwość otrzymania hasła do zdalnego dostępu i korzystania tym samym z oferty z komputerów domowych. Informacje o hasłach: wypozyczalnia@upjp2.edu.pl bądź u dyżurującego bibliotekarza.

PDF iconSpis książek 2020.pdf

PDF iconLista nowych tytułów

 

IBUK Libra to nowoczesna platforma oferująca korzystanie z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem. Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika.
libra.ibuk.pl    Dostęp HAN

 

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.

https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY

https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk

 

ACADEMICA

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA oferuje dostęp do pełnych tekstów ze zbiorów Biblioteki Narodowej. Udostępnia publikacje z domeny publicznej oraz te, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje, z których można korzystać bez ograniczeń, poprzez dowolne urządzenie z dostępem do Internetu, ze strony academica.edu.pl, a także publikacje chronione prawem autorskim, dostępne w Bibliotece Głównej UPJPII na przeznaczonym terminalu (po zalogowaniu).

Aby skorzystać z publikacji chronionych prawem autorskim udostępnionych w CWPN ACADEMICA należy zgłosić się do dyżurnego bibliotekarza z kartą biblioteczną w celu założenia darmowego konta. Terminal ACADEMICA dostępny jest w godzinach pracy Biblioteki Głównej UPJPII, na drugim piętrze.

 

 

Biblioteka poleca również ogólnodostępne bazy publikacji naukowych:

 

Elsevier

Ogólnokrajowa licencja akademicka obejmuje wszystkie czasopisma z listy Science Direct Freedom Collection, w tym około 1851 tytułów z rocznikami od 1995 r. do bieżącego oraz archiwa 420 tytułów niekontynuowanych. Ponadto, w ramach polskiej licencji akademickiej zostaje utrzymany dostęp do czterech czasopism, które zostały usunięte z listy Freedom Collection w roku 2013 (The Lancet, The Lancet Infectious Diseases, The Lancet Neurology oraz The Lancet Oncology). Licencja krajowa nie obejmuje innych czasopism, które znajdują się w bazie Science Direct, ale nie należą do kolekcji Freedom, w szczególności czasopism wydawanych przez Elsevier na rzecz towarzystw naukowych (np. serii Cell Press i Clinics). W czerwcu 2015 r. licencja krajowa Elsevier została rozszerzona o pakiet książek zawierający 838 monografii z roku 2013 oraz 803 wolumenów serii książkowych oraz poradników (handbooks) z lat 2011–2015. W styczniu 2016 r. licencja została rozszerzona o 2. pakiet książek obejmujący 874 książek (głównie monografii) z roku 2014.
Dostęp    Dostęp HAN

 

Springer

Licencja krajowa obejmuje obecnie 2 243 czasopism bieżących oraz 453 czasopism archiwalnych wraz ze wszystkimi dostępnymi elektronicznie rocznikami archiwalnymi (dla ok. 1 290 tytułów dostępne są głebokie archiwa do 1 wolumenu włącznie), patrz katalog czasopism na rok 2016. Licencja ogólnokrajowa Springer obejmuje także archiwa serii książkowych, w tym 17 serii od pierwszego wolumenu do rocznika 2008 oraz dalszych 9 serii z archiwami z lat 1997–2008 (patrz także lista wolumenów w seriach książkowych) a także kolekcję 16 700 e-książek anglojęzycznych wydanych w latach 2004, 2005 i 2009–2011.
Dostęp    Dostęp HAN

 

Web of Science

Platforma Web of Science obejmuje różne bazy danych produkowane przez firmę Thomson Reuters, w tym bazy abstraktowo-bibliometryczne, tzw. indeksy cytowań, do których należą Science Citation Index Expanded (SCIE), Social Sciences Citation Index (SSCI), Art & Humanities Citation Index (AHCI) i Conference Proceedings Citation Index (CPCI) oraz pochodne bazy bibliometryczne, takie jak Journal Citation Reports (JCR) oraz Essential Science Indicators (ESI). Trzy podstawowe indeksy cytowań SCIE, SSCI i AHCI są określane wspólnie jako pakiet Web of Science (WoS).
Bazy z systemu Web of Knowledge dostępne są od 2010 r. w ramach ogólnokrajowej licencji akademickiej, która obejmuje: pakiet WoS z rocznikami od 1945 do 2010 (w tym SCIE - roczniki archiwalne od 1945, SSCI – roczniki archiwalne od 1956, oraz AHCI - roczniki archiwalne od 1975), baza CPCI (części Science oraz Social Science & Humanities, roczniki 1990–2010) oraz baza JCR (najświeższy opublikowany rocznik). Indeksy cytowań zawierają abstrakty, podstawowe informacje bibliograficzne oraz informacje o cytowaniach z czasopism znajdujących się na liście Master Journal List (tzw. lista filadelfijska), która obejmuje około 16 500 czasopism. W bazie SCIE indeksowane jest ponad 13 000 czasopism od 1900 r. z nauk ścisłych, w tym ponad 8 000 czasopism bieżących, w bazie SSCI - ponad 3 600 czasopism od 1900 r. z nauk społecznych, w tym ponad 2 800 czasopism bieżących oraz w bazie AHCI - ponad 1 800 czasopism od 1975 r. z nauk humanistycznych, w tym ponad 1 500 czasopism bieżących. JCR zawiera ocenę bibliometryczną cytowalności czasopism naukowych, m.in. Journal Impact Factor. Poprzez platformę Web of Knowledge dostępne są także dodatkowe narzędzia EndNote Web i Researcher ID. EndNote Web służy do zarządzania bibliografią załącznikową, umożliwia wyszukiwanie w bibliograficznych bazach danych i katalogach bibliotecznych, import przypisów z innych baz, organizację biblioteki przypisów i tworzenie bibliografii według najczęściej stosowanych formatów. Researcher ID to ogólnodostępny portal dla autorów i badaczy naukowych, w pełni zintegrowany z platformą Web of Knowledge. Researcher ID umożliwia identyfikację autora, stworzenie publicznego profilu, utworzenie listy własnych prac naukowych, zarządzanie tą listą i dostęp do multidyscyplinarej społeczności naukowców.
Informacje jak wyszukiwać
Dostęp    Dostęp HAN

 

Nature

Licencja krajowa Nature pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i roczników archiwalnych od roku 2010.
Dostęp    Dostęp HAN

 

 

Science

Licencja krajowa Science pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i archiwów od 1997 r.
Dostęp    Dostęp HAN

 

 

Scopus

Scopus jest produkowaną przez Elsevier interdyscyplinarną bazą abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych. Scopus obejmuje ponad 21 000 recenzowanych czasopism (z których ponad 3 800 to czasopisma typu Open Access), ponad 360 publikacji handlowych, 90 000 książek, 520 serii książkowych, 83 000 sprawozdań konferencyjnych. Baza zawiera ponad 57 mln rekordów bibliograficznych (stan w 2015 r.), z których ok. 25 mln posiada cytowania sięgające roku 1996, 25 mln rekordów patentowych, oraz indeksuje naukowe strony www. Ponad połowa czasopism w bazie Scopus pochodzi spoza USA. Baza Scopus podaje także indeks Hirscha, który liczony jest w oparciu o publikacje od 1970 r. Od 2018 r. w ramach licencji pilotażowej jest możliwy dostęp do SciVal – narzędzia do analizy danych zawartych w bazie Scopus.
Dostęp    Dostęp HAN

 

Wiley-Blackwell

Licencja krajowa obejmuje zbiór czasopism Full Collection 2016. Dostępna kolekcja zawiera 1 405 tytułów z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych wraz z archiwami od 1997 r. W ramach licencji krajowej nie są dostępne czasopisma spoza kolekcji Full (ok. 170 czasopism udostępnianych na platformie Wiley na rzecz różnych towarzystw naukowych). W maju 2016 r. licencja krajowa Wiley została rozszerzona o 2 450 książek elektronicznych wydanych w latach 2009 i 2015, patrz katalog.
Dostęp    Dostęp HAN

 

EBSCO

Pakiet podstawowy 14 baz, w tym 7 baz zapewniających dostęp do pełnych tekstów ponad 12 500 aktywnych czasopism naukowych: Academic Search Complete, Business Source Complete, Health Source: Nursing/Academic Edition, Health Source: Consumer Edition, MasterFILE Premier, Newspaper Source, Regional Business News oraz 7 baz bibliograficznych (abstraktowych) zawierających rekordy bibliograficzne i abstrakty z blisko 18 000 czasopism naukowych: AGRICOLA, ERIC, GreenFILE, Library Information Science & Technology Abstracts (LISTA), MEDLINE, European Views of the Americas (1493–1750), Teacher Reference Center. Całość obejmuje szeroki zakres dziedzinowy: nauki ścisłe, techniczne, humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, biznes oraz nauki medyczne i biomedyczne. Dzięki dominującej obecności publikacji recenzowanych naukowo użytkownicy mają dostęp do najbardziej wiarygodnych danych.
Informacje o bazach
Dostęp    Dostęp HAN

 

 

-->
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2020