Czasopisma

DZIAŁ WYDAWNICTW CIĄGŁYCH

Mieści się na II piętrze Biblioteki Głównej UPJPII. Gromadzone i udostępniane są w nim wszelkiego typu wydawnictwa ciągłe: gazety, czasopisma, roczniki, serie wydawnicze, kalendarze i inne. Biblioteka w swoich zbiorach oferuje 30 tysięcy woluminów wydawnictw ciągłych z bezpośrednim do nich dostępem. Zostały one rozmieszczone według w układu dziedzinowego – KDC (Klasyfikacja Dziedzinowa Czasopism).
Roczniki czasopism do roku 1918, gromadzone w wyłączonych z wolnego dostępu magazynach zwartych, należy zamawiać u dyżurującego bibliotekarza na rewersach. Istnieje również możliwość skorzystania z dodatków elektronicznych do czasopism (np. filmy, dokumenty dźwiękowe z muzyką lub przemówieniami) – w tym celu należy także wypełnić rewers.
Czytelnicy w strefach wolnego dostępu mogą korzystać ze sprzętu komputerowego, pokoi pracy indywidualnej oraz bezpłatnych skanerów, w celu skopiowania fragmentu publikacji.

Czasopisma ułożone są według własnej klasyfikacji – KDC (Klasyfikacja Dziedzinowa Czasopism), której główne działy to:

• G0. Generalia
  • T1. Teologia
  • F2. Filozofia
  • H3. Historia
  • P4. Prawo
  • K5. Dziedzictwo kulturowe
  • N6. Nauki społeczne
  • J7. Jan Paweł II
  • C8. Prasa
  • I9. Inne nauki
  • D10. Dary i depozyty

W poszczególnych działach czasopisma ułożone są alfabetycznie według tytułów.

LISTY CZASOPISM BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ UPJPII

Spis czasopism krajowych prenumerowanych w 2020 r.

Spis czasopism zagranicznych prenumerowanych w 2020 r.

Czasopisma dawne (do 1939 r.)

CZASOPISMA W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Biuletyn Informacyjny UPJPII „Vita Academica”

Elektroniczna platforma czasopism UPJPII

JSTOR – trzy kolekcje czasopism