Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Biblioteka Główna UPJPII aktywnie współpracuje z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych w zakresie usuwania barier w korzystaniu z zasobów bibliotecznych. Od parkingu do drzwi biblioteki prowadzi podjazd o łagodnym kącie nachylenia. Pierwsze rzędy stołów do pracy indywidualnej przystosowane są dla czytelników niepełnosprawnych ruchowo – blat jest nieco wyżej co daje możliwość swobodnego korzystaniu osobom na wózku inwalidzkim. Biblioteka dysponuje stanowiskami komputerowymi dla osób z dysfunkcją wzroku. W budynku znajdują się windy, a na każdym piętrze odpowiednio przystosowane toalety.