Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Biblioteka Główna aktywnie współpracuje z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych w zakresie usuwania barier w korzystaniu z zasobów bibliotecznych. Od parkingu do drzwi biblioteki prowadzi podjazd o łagodnym kącie nachylenia. Pierwsze rzędy stołów do pracy indywidualnej przystosowane są dla czytelników niepełnosprawnych ruchowo – blat jest nieco wyżej co daje możliwość swobodnego korzystaniu osobom na wózku inwalidzkim. Biblioteka dysponuje stanowiskami komputerowymi dla osób z dysfunkcją wzroku. W budynku znajdują się windy, a na każdym piętrze odpowiednio przystosowane toalety.

Szczegółowych informacji na temat możliwości i warunków korzystania z Biblioteki przez osoby niepełnosprawne udziela:

mgr inż. Dorota Górska
tel. (12) 421 84 40, w. 316 lub 504 082 075
e-mail: dorota.gorska@upjp2.edu.pl

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2017