Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Dla czytelnika

Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie jest dostępna dla użytkowników od poniedziałku do soboty z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy i wyznaczonych przez Rektora Uniwersytetu Papieskiego. Korzystanie ze zbiorów biblioteki jest bezpłatne. Informacje na temat zapisów do Biblioteki Głównej oraz możliwości korzystania ze zbiorów w zależności od statusu czytelnika można odnaleźć w zakładce ZAPISY.

Pomieszczenia Biblioteki Głównej są pod stałym nadzorem kamer, a zbiory chronione są elektronicznym systemem zabezpieczeń. Uniemożliwia on wyniesienie książki z biblioteki bez uprzedniego wypożyczenia jej. Czytelnicy zobowiązani są do pozostawienia w szatni odzieży wierzchniej, parasoli, teczek i toreb. Na terenie Biblioteki Głównej obowiązuje cisza, zakaz palenia papierosów oraz spożywania posiłków i napojów. Czytelnicy zobowiązani są również do wyciszenia telefonów komórkowych. W Bibliotece Głównej czytelnik może korzystać z własnego sprzętu komputerowego wyłącznie w celach naukowych, informacyjnych i edukacyjnych. W całym budynku Biblioteki Głównej działa sieć bezprzewodowa dla czytelników. Login i hasło można nabyć u dyżurującego bibliotekarza.

Sygnatura – najważniejsza!

Znajomość SYGNATURY jest kluczowa dla sprawnego i efektywnego korzystania z księgozbioru Biblioteki Głównej. W tym celu Biblioteka Główna przygotowała krótki poradnik, pozwalający z sukcesem odnaleźć upragnioną publikację.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-->
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2020