Ważne informacje w okresie zamknięcia bibliotek UPJPII

W nawiązaniu do Komunikatu Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z 11 marca 2020 r., Komunikatu Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z 23 marca 2020 r. oraz Komunikatu Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z 9 kwietnia 2020 r. informujemy, że Biblioteka Główna UPJPII jak i biblioteki instytutowe będą zamknięte dla Czytelników od 12 marca 2020 r. DO ODWOŁANIA.

Informujemy ponadto, że w tym okresie:

• terminy zwrotów wypożyczonych książek, których data zwrotu była po 12.03.2020 są na bieżąco przedłużane na kolejny okres wypożyczenia,
  • przedłużenie terminu zwrotu książek, które miały już trzy prolongaty następuje na zasadzie zwrotu książek i wypożyczeniu ich ponownie na konto czytelnika (dzięki temu trzy prolongaty ponownie będą do wykorzystania),
  • za książki, których data zwrotu wypadała przed 12.03.2020 nie będzie naliczana opłata za okres zamknięcia biblioteki,
  • nie jest możliwa prolongata książek zamówionych przez innego czytelnika,
  • nie ma możliwości składania zamówień,
  • możliwość składania zamówień będzie możliwa na 3 dni przed podaną datą ponownego otwarcia biblioteki dla czytelników.

W razie jakichkolwiek pytań bardzo prosimy o kontakt mailowy:

wypozyczalnia@upjp2.edu.pl

Ponadto przypominamy, że Studenci i Pracownicy UPJPII zapisani do Biblioteki Głównej i posiadający aktywne konto biblioteczne mają możliwość zdalnego dostępu do zasobów elektronicznych będących w subskrypcji UPJPII.

Dostęp do baz danych możliwy jest ze strony Biblioteki Głównej UPJPII poprzez zakładkę Zasoby elektroniczne. Aby skorzystać z zasobów elektronicznych trzeba odnaleźć interesującą nas bazę i zalogować się przez system HAN za pomocą numeru karty bibliotecznej i numeru PESEL.

Cennym źródłem pełnych wersji publikacji jest również prowadzona przez Bibliotekę Główną UPJPII Biblioteka Cyfrowa. Opublikowane w niej pozycje w dużej części są dostępne w otwartym dostępie.

Dodatkowo wszystkim studiującym jak i pracującym zdalnie polecamy zakładkę Ciekawe linki. Zakładka ta umożliwia szybki dostęp do kilkuset różnorodnego źródeł, dzięki którym możecie Państwo dotrzeć do interesujących informacji. Szczególnie polecamy Ciekawe linki – Dziedziny.

Kolejnym pomocnym miejscem na stronie www biblioteki jest zakładka Narzędzia dla naukowców. W zakładce tej znajdziecie Państwo przykłady, opisy, jak i filmiki instruktażowe m.in. generatorów bibliografii, menedżerów bibliografii jak i identyfikatorów naukowców.