Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Sympozjum charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza

 


MUSICIE OD SIEBIE WYMAGAĆ, NAWET GDYBY INNI OD WAS NIE WYMAGALI. SYMPOZJUM CHARYTATYWNE DLA KRZYSZTOFA BROSZKIEWICZA

 

Organizatorzy
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Parafia Świętego Jana Pawła II w Krakowie

 

Moderator sympozjum
Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja 7, prezes Fundacji Medialnej 7

 

Termin
22 listopada 2019 r.
Rozpoczęcie: godz. 15:00

Udział w sympozjum jest bezpłatny

Podczas sympozjum odbędzie się zbiórka datków do puszek na rehabilitację Krzysztofa

 

Miejsce sympozjum
Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
ul. Bobrzyńskiego 10, Aula konferencyjna (parter)
30–348 Kraków

 

Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy

 

 

Patronat medialny

                                    

 

Partnerzy

                                 

 

Sponsorzy

                                                                           

 

Program sympozjum
  „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Sympozjum charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza

Plakat sympozjum
 Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Sympozjum charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza

Biogram Krzysztofa Broszkiewicza
 „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Sympozjum charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza

Plakat koncertu
  Koncert Michała Rasska

 

O sympozjum

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. To apel Jana Pawła II skierowany do polskiej młodzieży w 1983 r. na Jasnej Górze i powtórzony podczas homilii w czasie liturgii na Westerplatte w 1987 r.
Okres młodości wiąże się z szukaniem autorytetów i wyborami, które kształtują całe późniejsze życie. Ojciec Święty, podejmując dialog z młodymi, pragnął wskazać im właściwą drogę rozwoju. Według Niego, wymaganie od siebie to wybór wartości takich jak prawda, wolność, sprawiedliwość, szacunek dla osoby ludzkiej, na których młodzi ludzie powinni budować swoje życie. Nauczał, że młodość jest wzrastaniem do tego co dobre i piękne, do codziennego dawania świadectwa o wierze, nadziei i miłości Boga.
Apel Papieża Polaka tak naprawdę odnosi się do każdego, dla którego ważne jest  wychowanie młodego pokolenia. Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał, że młodzież, ich stosunek do świata i ludzi, postawy oraz przekonania należy kształtować zgodnie z zasadami moralnymi w oparciu o Ewangelię, poprzez przykład własnego życia. Młodzi ludzie, mając dobry wzorzec, będą potrafili wziąć odpowiedzialność za swoje życie i służyć innym.
W naszych sercach postać Papieża i Jego przesłanie, jakie nam pozostawił, pozostaje wciąż żywe. Skłoniło to pracowników Biblioteki Głównej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie do podjęcia organizacji kolejnej konferencji, połączonej z akcją charytatywną na rzecz 23-letniego Krzysztofa Broszkiewicza z Rzezawy, sparaliżowanego w wyniku wypadku drogowego.
W październiku 2015 r. miał rozpocząć naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. Krzysztof wymaga długiej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Dlatego też organizatorzy zbiórką pieniędzy do puszek w dniu sympozjum, nad którą Patronat objęła Parafia Św. Jana Pawła II, przy ul. Bobrzyńskiego 8 w Krakowie, chcą wspomóc Krzysztofa. Celem konferencji będzie refleksja nad ponadczasowym nauczaniem naszego wielkiego Rodaka, poprowadzenie młodych ku wartościom, o których świadczył On całym swoim życiem oraz uwrażliwienie na drugiego człowieka i jego cierpienie. Będzie również wyrazem hołdu dla Patrona naszej Uczelni.
Wartości, ku którym Ojciec Święty wszystkich prowadził, podejmowane działania na rzecz bliźniego, czyli „czynne miłosierdzie” zawierają się w świadectwach wiary prelegentów, zaproszonych do udziału w sympozjum, którzy swoje życie opierają przede wszystkim na Bogu.

Prelegentami będą:

JE bp prof. dr hab. Antoni Długosz, Biskup Pomocniczy Senior Archidiecezji Częstochowskiej

s. Marie Simon-Pierre Normand, Zgromadzenie Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego, Francja. Tłumaczenie Joanna Piątkowska

s. Szczepana Hrehorowicz, Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek, Dom Pokoju (Betlejem, Izrael) – telekonferencja

ks. mgr lic. Mateusz Napierała, Stowarzyszenie „Accademia Frassati”

ks. Tomasz Kancelarczyk – założyciel Fundacji Małych Stópek, organizator Marszów dla Życia

dr hab. med. Bartłomiej Guzik, Doctors Africa – Fundacja Centrum Dobroczynności Lekarskiej, organizator misji medycznej w Ugandzie, w szpitalu w Kakooge, sierpień 2019 r.

Sympozjum towarzyszyć będzie koncert Michała Rasska – młodego poznańskiego gitarzysty, laureata Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Non Stop CCM w 2016 r. oraz wystawa ikon autorstwa Marty Odbierzychleb z Tarnowa.

 

Informacje o Krzysztofie

Krzysztof Broszkiewicz to 23-letni młody człowiek, walczący o powrót do sprawności. 16 czerwca 2015 r. uległ ciężkiemu wypadkowi, w wyniku którego został sparaliżowany. Przed wypadkiem był bardzo aktywny oraz udzielał się społecznie. Jeszcze jako uczeń Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Brzesku był wolontariuszem Szlachetnej Paczki i w hospicjum. Brał udział w licznych koncertach charytatywnych organizowanych przez szkołę. Pomimo swojej niepełnosprawności był również wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży w swojej rodzinnej Parafii w Rzezawie. W październiku 2015 r. miał rozpocząć studia w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. Jego marzeniem było zostać zawodowym żołnierzem.
Od czasu wypadku przeszedł kilka poważnych operacji, w tym eksperymentalny zabieg, polegający na wszczepieniu w rdzeń kręgowy płytki stymulującej, której zadaniem jest pobudzić rdzeń kręgowy do pracy. Konieczna jest do tego codzienna rehabilitacja, która daje szansę na poprawę jego stanu zdrowia i samodzielne życie. Krzysztof jest rehabilitowany w Ośrodku AKSON we Wrocławiu. Miesięczny koszt rehabilitacji wynosi około 9 tysięcy zł.
Krzysztof jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży – Auxilium w Bochni. Można mu pomóc wpłacając pieniądze na jego subkonto z dopiskiem „pomagam” lub biorąc udział w zbiórce datków do puszek w dniu sympozjum, które zostaną przeznaczone na rehabilitację Krzysztofa.

Numer konta
Alior Bank: 86 2490 0005 0000 4600 5159 4051

 

Informacje dodatkowe
Dla uczestników sympozjum przewidziana jest przerwa kawowa.

 

Dane osób do kontaktu

Magdalena Nagięć
email magdalena.nagiec@upjp2.edu.pl
tel. 12 421 84 40 wewn. 215

Beata Wieczorek
email beata.wieczorek@upjp2.edu.pl
tel. 12 421 84 40 wewn. 312

Marta Piechnik-Dubis
email marta.piechnik_dubis@upjp2.edu.pl
tel. 12 421 84 40 wewn. 312

 

 

-->
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2020