Multiwyszukiwarka EDS (EBSCO Discovery Service)

Szanowni Państwo,

zachęcamy do testowania multiwyszukiwarki EDS (EBSCO Discovery Service), która zapewnia szybki i skuteczny dostęp do źródeł elektronicznych Biblioteki (prenumerowanych i Open Access) na jednej platformie wyszukiwawczej. Multiwyszukiwarka naukowa EBSCO EDS to narzędzie, które umożliwia przeszukiwanie wielu zasobów elektronicznych w jednym miejscu i w tym samym czasie.

Najważniejsze właściwości EBSCO Discovery Service:

• łatwy i skuteczny dostęp do zasobów elektronicznych Biblioteki poprzez jedno okienko wyszukiwawcze
  • możliwość wyszukiwania po tytułach czasopism, książek i publikacji
  • opcja wyszukiwania według dziedzin
  • pełne indeksowanie z baz własnych EBSCOhost oraz z innych baz prenumerowanych przez Bibliotekę
  • opcja zawężania i rozszerzania rezultatów wyszukiwania według różnych kryteriów, np. pełny tekst, publikacje recenzowane naukowo, zakres chronologiczny
  • wyświetlanie powiązanych rezultatów wyszukiwań

obraz.png

Multiwyszukiwarka EDS jest dostępna z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do e-źródeł.

Dostęp do multiwyszukiwarki jest możliwy poprzez wybranie zakładki E-zasoby na stronie głównej www biblioteki http://biblioteka.upjp2.edu.pl/. Po wyszukaniu i wybraniu pełnego dostępu do tekstu na komputerach domowych trzeba zalogować się przez HAN. Dostęp przez HAN jest możliwy dla studentów i pracowników naukowych UPJPII, którzy są zapisani do biblioteki. Loginem jest numer karty bibliotecznej, a hasłem numer PESEL.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2019