Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA

Szanowni Państwo,
zapraszamy do korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA, która oferuje dostęp do pełnych tekstów ze zbiorów Biblioteki Narodowej.

ACADEMICA udostępnia:

• publikacje z domeny publicznej oraz te, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje, z których można korzystać bez ograniczeń, poprzez dowolne urządzenie z dostępem do Internetu, ze strony academica.edu.pl,

• publikacje chronione prawem autorskim, dostępne w Bibliotece UPJPII na przeznaczonym terminalu (po zalogowaniu).

Aby skorzystać z publikacji chronionych prawem autorskim udostępnionych w CWPN ACADEMICA należy zgłosić się do dyżurnego bibliotekarza z kartą biblioteczną w celu założenia darmowego konta. Terminal ACADEMICA dostępny jest w godzinach pracy Biblioteki Głównej UPJPII, na drugim piętrze.

pdf  Podręcznik czytelnika CWPN Academica.pdf

pdf  Ulotka.pdf

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2019