Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

Wyszukiwarki

 

BASE – multidyscyplinarna wyszukiwarka naukowa stworzona przez Bielefeld University Library. Przeszukuje ponad 10 mln pozycji naukowych w wielu bazach i archiwach pełnotekstowych dostępnych przez protokół Open Archive Initiative.

http://www.base-search.net/

CiteSeer – wyszukiwarka naukowa działająca na zasadzie indeksu cytowań.

http://citeseer.ist.psu.edu/index

Google Scholar – wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata z cytowaniami. Google Scholar - daje swoim użytkownikom możliwość przeszukiwania materiałów dydaktycznych, książek, opracowań. Przeszukiwane są płatne serwisy jak archiwa czasopism naukowych czy komercyjne bazy danych. Google Scholar wyszukuje także recenzje, preprinty, abstrakty oraz książki z różnych dziedzin wiedzy dotąd nie uwzględniane przez standardową wersję Google. Wprowadzony prefiks „author:” pozwala na wyszukanie materiałów autorstwa konkretnej osoby. Obok rezultatów podana jest także liczba cytowań w innych pracach.

http://scholar.google.pl/

Google Books – daje możliwość przeszukiwania książek znajdujących się w największych księgarniach i bibliotekach na świecie. Niektóre książki są wydane pod szyldem public domain, dzięki czemu można je w całości przeczytać za pomocą tego serwisu. Aby nie dochodziło do łamania praw autorskich, książka może być drukowana jedynie we fragmentach. Aby pomóc użytkownikowi stać się posiadaczem publikacji, wyszukiwarka przenosi na strony, gdzie istnieje możliwość zakupu pracy.

http://books.google.com/

OAIster – wyszukiwarka dokumentów elektronicznych (książek, artykułów, plików audio i wideo, grafiki itp.). Ponad 25 mln rekordów z ponad 1100 kolekcji.

http://www.oclc.org/oaister.en.html

The Web Gallery of Art   to wirtualne muzeum, przeszukiwania bazy danych Zachodniej Europy z zakresu plastyki średniowiecznej, renesansowej, barokowej, neoklasycyzmu, romantyzmu, okresów realizmu oraz impresjonizmu, zawierająca ponad 36 800 reprodukcji. Biografie wykonawców, komentarze, wycieczki z przewodnikiem, katalog, darmowe pocztówki.

http://www.wga.hu/index.html

Artcyclopedia – encyklopedia sztuki.

http://www.artcyclopedia.com/

Fidkar FIDES – multiwyszukiwarka do komputerowych baz bibliotek kościelnych w Polsce.

http://fidkar.fides.org.pl/

MasterKey Index Data – wyszukiwarka zasobów naukowych.

http://mk2.indexdata.com

FreeFullPDF – wyszukiwarka publikacji naukowych dostępnych w formacie pdf, przegląda ponad 80 milionów bezpłatnych publikacji.

http://www.freefullpdf.com/#gsc.tab=0

Science Research – darmowa, publicznie dostępna wyszukiwarka ukrytego Internetu.

http://scienceresearch.com/scienceresearch/desktop/en/search.html

World Wide Science – wyszukiwarka federacji krajowych portali naukowych, przeszukująca wyniki badań państw uczestniczących w projekcie.

http://worldwidescience.org/index.html

Dogpile

http://www.dogpile.com/

Mamma

https://mamma.com/

Academic Earth – wyszukiwarka multimedialnych wykładów z czołowych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych.

http://academicearth.org/

APA PsycNET – produkt American Psychological Association umożliwiający szybki dostęp do interesujących nas zagadnień z zakresu psychologii.

http://psycnet.apa.org

Cognet – pełne teksty artykułów oraz abstrakty z czasopism z dziedziny nauk kognitywnych, a także z książek z dziedzin takich jak psychologia, biologia ewolucyjna, nauki o mózgu i innych.

http://cognet.mit.edu/

Social Psychology Network – zawiera informacje o organizacjach, programach, statystyce, książkach, artykułach z psychologii społecznej oraz linki do innych stron z tej dziedziny.

http://www.legacy.socialpsychology.org/

Searchenginesindex.com – lista światowych wyszukiwarek uporządkowana według krajów.

http://www.searchenginesindex.com/

FindArticles umożliwia szybkie i łatwe wyszukiwanie artykułów prasowych. Baza obejmuje ponad 5.5 milionów artykułów z ok. 900 dzienników i gazet , od 1998 roku.

http://www.findarticles.com/

Kartoo Kartoo należy do wyszukiwarek metasearch. Wyświetla dane w postaci map interaktywnych.

http://www.kartoo.com/

SciCentral przeszukuje ponad 50 tys. stron z zakresu nauk ścisłych, medycznych i inżynierskich.

http://www.scicentral.com/

 

Europeana biblioteka cyfrowa która została otwarta 20 listopada 2008 w ramach inicjatywy UE: i w 2010 r. na rzecz bibliotek cyfrowych w celu udostępnienia dziedzictwa kulturowego i naukowego Europy w internecie. Europeana to wspólny punkt dostępu do zbioru bibliotek, archiwów i muzeów w całej Europie, który umożliwia użytkownikom znalezienie we własnym języku cyfrowych dzieł kultury udostępnionych przez uznane organizacje kulturalne w całej Unii Europejskiej. Wielojęzyczny interfejs Europeany umożliwia obecnie dostęp do wyjątkowej kolekcji ponad 15 mln książek, czasopism, fragmentów filmów, map, fotografii i dokumentów w postaci cyfrowej pochodzących z bibliotek, archiwów, muzeów i archiwów audiowizualnych Europy.

https://www.europeana.eu/pl

 

ReasearchGate międzynarodowy, bezpłatny serwis społecznościowy, skierowany do naukowców wszystkich dyscyplin. Został założony w 2008 roku przez Ijada Madischa i Sörena Hofmayera, studentów medycyny. Siedziba firmy znajduje się w Berlinie. Użytkownicy tworzą prywatny profil, na którym mają możliwość opublikowania własnych prac naukowych, wykładów, referatów i artykułów. ResearchGate posiada też możliwość wymiany wiadomości w sieci, utrzymywanie kontaktów z innymi użytkownikami na forach internetowych, tworzenie blogu oraz udział w wirtualnych grupach dyskusyjnych. Serwis umożliwia samodzielne archiwizowanie tekstów (Self-Archiving), korzystanie z wirtualnej biblioteki (Virtual Library), oraz tworzenie tzw. Microarticles, czyli abstraktów do 306 słów. Dodatkowo użytkownicy korzystają z aplikacji Similar Abstract Search Engine (SASE), która przeprowadza semantyczną analizę wybranego abstraktu w celu odszukania powiązanych z nim artykułów. Ponadto w zakładce ResearchJobs znajdują się oferty pracy w branży naukowej. Wyszukiwanie jest ułatwione za pomocą takich kategorii jak: słowo klucz, stanowisko, branża, czy państwo. Wiele organizacji naukowych takich jak International Academy of Life Sciences (IALS) lub European Science Foundation korzysta z platformy ResearchGate jako narzędzia do komunikacji pomiędzy swoimi członkami.

https://www.researchgate.net/

 

SYNABA baza danych o badaniach naukowych w Polsce (Ośrodek Przetwarzania Informacji w Warszawie OPI).

https://www.opi.org.pl/

 

 

-->
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2020